Atleti bilancovali na výroční schůzi

Výroční členská schůze atletického oddílu proběhla 19. ledna v restauraci Sport.

Oddíl atletiky patřil i v roce 2006 k nejvýznamnějším a nejúspěšnějším oddílům Tělovýchovné jednoty Klatovy. Velký důraz byl v uplynulé sezóně kladen na mládežnickou atletiku a výsledky družstev mládeže i jednotlivců tomu odpovídaly. Družstvo mladších žáků ve finále Oblastního mistrovství Plzeňského kraje skončilo na 2. místě, družstvo dívek potom zvítězilo. Mladší žactvo již nepostupuje do vyšších soutěží. Starší žáci i starší žákyně postoupili z krajské soutěže do semifinále družstev ČR a žákyně zde obsadily 4. a žáci 6. místo. Velké poděkování patří vedoucím družstev mladšího žactva Markétě Kreuzmanové s Danou Urubovou, u staršího žactva potom Vaškovi Šelmátovi za obětavost a úsilí při vedení družstev. Do semifinále družstev ČR se probojovalo i družstvo juniorek, které skončilo na 7. místě. Družstvo mužů ve II. lize obsadilo pěkné 4. místo, družstvo žen bohužel nestačilo na vysokou prvoligovou úroveň a sestupuje pro letošní rok do 2. ligy. Za obětavou práci s vedením družstev patří uznání Josefu Pšajdlovi, Jiřímu Hostýnkovi a Zdeně Špererové.

Na mistrovstvích České republiky se prosadila individuálně řada klatovských závodníků. Na mistrovství ČR žactva doběhl na 2. místě na 1500 m Michal Procházka, který zvítězil dokonce v následujícím mezistátním utkání na Slovensku. Na halovém mistrovství vybojovala 2. místo v závodě juniorek na trati 3000 m Silvie Svobodová, která ještě získala 3. místo na otevřeném juniorském mistrovství a následně i 3. místo na mistrovství ČR v přespolním běhu. Největším úspěchem klatovské atletiky byla bezesporu účast Petra Frydrycha na mistrovství světa juniorů, kde v hodu oštěpem  výkonem 67,84 obsadil 16. místo. Před tímto závodem si ještě v České republice vytvořil Petr Frydrych osobní rekord a pokořil i oddílový rekord výkonem 70,91 m. Velkým úspěchem je i další bronzová medaile Michala Čady na halovém šampionátu ČR v kategorii dospělých ve skoku do dálky výkonem 739 cm. Medaile z mistrovství Evropy veteránů přivezl i Arnošt Boldan, který se stal již nestárnoucí legendou klatovské atletiky. Poděkování patří však nejen medailistům, ale všem závodníkům, kteří startovali v soutěžích družstev či jednotlivců a reprezentovali klatovský oddíl.

V závěru výroční schůze byl zvolen i nový výbor oddílu a odstupujícím členům výboru byl vyjádřen velký dík  za předchozí práci. Přejme oddílu atletiky do nového roku další úspěchy, které navážou na dosavadní více než úspěšnou 80 letou historii tohoto oddílu.