Ve dnech 3.a 4. května se konalo v Brně akademické mistrovství ČR, kde se prosadili i  klatovští atleti. Skok do výšky vyhrál suverénně Václav Kleisner, který překonal laťku ve výšce  205 cm, čímž si hned na prvních závodech vylepšil o 1 cm osobní rekord. V trojskoku si vyrovnal osobní rekord Martin Adámek výkonem 13,71 cm a získal na těchto závodech bronzovou medaili. Druhé místo na trati 400 m př. vybojovala Lenka Pšajdlová časem 68,99. Všem medailistům blahopřejeme !

3.května se také konal běžecký mítink ve Straubingu, kterého se zúčastnily i sestry Šambergerovy z klatovského oddílu, a to v běhu na 2000 metrů. Starší Anna skončila ve své kategorii těsně druhá s časem 7:33,5 (to představuje nejlepší český výkon v kategorii 11letých) a mladší Bára svou kategorii vyhrála v čase 7:56.6. Obě dívky se o týden později představily na dalším závodě, v Geiselhöringu, v běhu na 800 metrů. Anna skončila třetí s časem 2:40,37 a Bára šestá v čase 2:51,80. Tyto časy představují pro obě nové osobní rekordy.