Úspěch mladých klatovských atletek

Žákyně oddílu atletiky TJ Klatovy se zúčastnily 1. Evropských atletických her dětí, které se konaly v Brně za účasti více jak 700 mladých atletů z 13 evropských zemí. Největšího úspěchu dosáhla v kategorii 15ti letých  Kristýna Kodýdková ve skoku dalekém. Po absolvování kvalifikace, z které postoupila ze 4. místa, získala ve finálovém závodě zlatou medaili za výkon 516 cm. Druhou medaili získala její mladší sestra Diana (kat. 12 let) v běhu na 60m za 3.místo v čase 8,52. Do finále se prodrala z rozběhů, v kterých startovalo téměř 50 mladých atletek. Výborné výkony podaly obě sestry i v běhu na 60m (Kristýna 9., tj. 1. ve finále B) a v dálce, kde Diana obsadila 10.místo. Výborných výkonů i umístění ve velké konkurenci dosáhly i další atletky TJ Klatovy. Jedenáctiletá Anna Šambergerová doběhla v závodě na 800m  kat. do 12 let na 5. místě a v běhu na 600m ve své kategorii do 11 let na 4. místě, její mladší devítiletá sestra Barbora doběhla v běhu na 600m v kat. do 11 let na 13. místě. Třináctiletá Adéla Tomanová se zúčastnila závodů na 60m, 150m a 800m. Po zlepšení svého osobního rekordu v běhu na 150m v čase 21,65 dosáhla nejlepšího svého umístění v běhu na 800m, kde časem 2:40,14 ohrožovala své osobní maximum a doběhla na 14.místě. K vynikajícím výkonům atletům svítilo podzimní slunce, závody proběhly za teplého slunečného počasí. Celé závody byly výborně organizačně připraveny. Po závěrečném ceremonialu se děti na rok s Brnem rozloučily nádherným ohňostrojem.